Startup Globe; Sabancı Üniversitesi'nin Girişimcilik Vakfı ortaklığında, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın finansal desteği ve SIEMENS işbirliği ile yürüttüğü ¨Girişimcilerin Ulusal ve Uluslararası Pazarlara Açılmasını Destekleyici Kuluçka Merkezi¨ projesinin adıdır.


 
 

İstanbul Kalkınma Ajansı

Küresel kent İstanbul için çalışan, insan odaklı ve çevreye duyarlı, etkili ve yön veren bir çözüm merkezi olma hedefi ile İstanbul Kalkınma Ajansı, bu projenin finansal destekçisidir.


 
 

Sabancı Üniversitesi

Sabancı Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi bu projenin yürütücülüğünü yapmaktadır. Sabancı Üniversitesi SUCOOL Ön Kuluçka ve Girişim Hızlandırma Merkezi'nin 3 yılı aşkın girişim destek tecrübesi ve iş ağı bu projede girişimcilerle birlikte.


Girişimcilik Vakfı

Girişimciliğin önemini bilen ve değişimin anahtarı olduğuna inanan iş insanları ve fikir önderleri tarafından kurulan Girvak, girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ve girişimciliğin gençler arasında bir kariyer seçeneği haline gelmesi amacı ile çalışıyor. Bu kapsamda Girişimcilik Vakfı, bu projenin ortakları arasında yer alıyor ve girişimcilere destek veriyor.


 
 

Siemens

Elektrifikasyon, otomasyon ve dijitalizasyon alanlarına odaklanan ve 200'den fazla ülkede faaliyet gösteren Siemens, bu projenin kurumsal destekçisidir.